BAŞKAN

         Yamanspor Kulübü yönetici, antrenör ve çalışanları olarak, geleceğin ve bu günün en değerli varlıkları çocuklarımızın iyi birer sporcu, yurttaş ve insan olmaları için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Başarılı organizasyonlar yeniliklere, bilimsel çalışmalara ve her türlü düşünceye açık olmuştur. Kulübümüzün şimdiye kadar yapılan çalışmalarını çeşitli yollarla kamuoyuna duyurmaya çalıştık, son dönemde yapılan çalışmaları ve kulübümüzün bu günkü durumunu bu kez de sanal alem üzerinden duyurmayı düşündük.

           Spor, insan ve topluma psikolojik sosyal, fiziksel, kültürel katkılar sağlıyarak barış, dinamik, sağlık, centilmenlik, dayanışma ve başarı duygularını geliştirir. Spor, fert ve toplumlar için çok değişik nitelik ve fonksiyonlara sahip bir olgudur. İşte bu amacı temel ilke edip Yamanspor Kulübünü yönetimimizin temel amacı, spor faaliyetlerinin akılcı ve bilimsel birbiçimde yürütülmesinin yollarını araştırmak, bulmak ve bunları genel ilkelere dönüştürmektir. En değerli varlıklarımız olan çoçuklarımızın topluma faydalı gençler olarak yetişmesi için oluşturduğumuz eğitim programları sağlıklı bir birey yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bir spor kulübünün toplumsal yaşamdaki önemi tahmin edilenden daha büyüktür. Her organizasyon amaçlarını doğru belirlemeli ve bu amaçlar doğrultusunda ilkelerini harekete geçirmelidir. Hemen hemen bütün profesyoneller, olimpiyat şampiyonları ve başarılı diğer sporcular, spor kariyerlerine amatör olarak başlamış ve sonradan ileri düzeylere gelmişlerdir.Bu durumda amatör spor kulüplerinin başka bir rolüde ortaya çıkmaktadır.Özellikle futbol branşında amatör düzey, kişinin gelecekteki kariyerinde belirleyici önem taşımaktadır.

          YamanSpor Kulübü; sistem, tesis ve teknik eleman gibi bir çok aşılması zor konuları çözmüş ve sürekli gelişim içinde bulunmaktadır. Bu nedenledir ki kendi ayakları üzerinde durabilen bir kulüp olmuştur. Elbette aşılması gereken birçok önemli konu hala mevcuttur, ancak bu sorunlar sürekli yenilik ve ilerleme arayışının sonucudur. Bizler gücümüzü amatör spora gönül vermiş sizlerden alıyoruz. Bugüne kadar kulübümüzün faaliyetlerine bizzat katılarak, kulübümüzü başarıyla temsil eden öncelikle tüm sporcularımıza, sonrasında amatör spora destek veren gerek yönetimdeki arkadaşlarımı, gerekse amatör spora gönül vermiş yüreğiyle, maddi-manevi gücüyle bizlere destek veren amatör spor dostlarına teşekkürlerimi sunuyor, yeni sezonda tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.

 

MAHMUT CELAL KALYONCU

 

     
Haberler
     


  

Aug 24, 2008
Aliquam sit amet felis. Mauris semper, velit semper laoreet dictum, quam diam dictum urna, nec placerat elit nisl in quam. Etiam augue pede, molestie eget, rhoncus at, convallis ut, eros. Aliquam pharetra.
Read more...

 

Linkler
TFF
İSTFİT
TASKKK
UEFA
FİFA

YEREL FUTBOL

HABERİN OLSUNonline Hit Counter
Toplam Ziyaretçi